Usuwanie wgnieceń metodą PDR (Paintless Dent Repair)

Usuwanie wgnieceń metodą PDR

Usuwanie wgnieceń metodą PDR to metoda naprawy karoserii samochodowej, której celem jest przywrócenie fabrycznego kształtu naprawianego elementu bez konieczności lakierowania. Naprawiamy większość elementów ze stali i aluminium, które nie mają uszkodzonego lakieru i nie mają naruszonej plastyczności, czyli mają nieprzeciągniętą strukturę blachy.

Najczęściej naprawiane
szkody to:

Wgniecenia po 
gradobiciu

Wgniecenia po
gradobiciu

Wgniecenia parkingowe

Wgniecenia parkingowe

Po uderzeniach kasztanów i kamieni

Po uderzeniach kasztanów i kamieni

Po atakach wandalizmu

Po atakach wandalizmu

usuwanie wgnieceń pdr - w praktyce

W systemie PDR istnieją
dwie metody naprawy:

Pierwsza polega na masowaniu i wypychaniu blachy od wewnętrznej strony elementu specjalnymi drutami, które maja różne kształty, grubości oraz odpowiednio dobrane końcówki. Druty te są wykonane z wyselekcjonowanej, sprężystej i odpowiednio hartowanej stali. Firma używa narzędzi tylko i wyłącznie od najlepszych renomowanych producentów tj.: DentCraft Tools, Ultra Dent Tools, A1, Keco Tabs. Korzystanie z profesjonalnego sprzętu sprawia, że nasza praca jest bardzo precyzyjna.

Druga metoda to Glue Puller inaczej metoda na klej. Metoda ta ma zastosowanie przy elementach o profilu zamkniętym, jak np. słupki samochodowe, gdzie nie ma możliwości używania drutów. System ten polega na nałożeniu specjalnego gorącego kleju PDR i zatopieniu w nim odpowiedniego „grzybka”. Następnie po zastygnięciu kleju usuwamy wgniecenie za pomocą specjalnej dźwigni zwanej pullerem lub młotkiem bezwładnościowym. Do wykończenia i wygładzenia powierzchni stosujemy równie specjalne pobijaki z tworzywa sztucznego.


Bardzo dokładne zlokalizowanie najmniejszych niedoskonałości na lakierze, które nie są widoczne na „pierwszy rzut oka”. Dzięki ww. lampom Jesteśmy w stanie odwzorować oryginalną strukturę lakieru na uszkodzonym elemencie. W związku z powyższym w każdym przypadku prosimy naszych klientów o przybycie do firmy Auto Portet na bezpłatne oględziny celem ustalenia stanu szkody, ponieważ to co widzimy „gołym okiem” nigdy nie oddaje stanu faktycznego uszkodzenia.

najmniejszych niedoskonałości na lakierze
cena i czas naprawy

Istnieje tak dużo czynników, które wpływają na czas i cenę naprawy, że przez telefon nie ma możliwości szacunkowej oceny.

Umów się na wycenę ->

bezgotówkowe szkody autocasco

Firma Auto Portret realizuje bezgotówkowe szkody autocasco po gradobiciu począwszy od wyceny, kosztorysu po wypłatę odszkodowania.

Zapytaj o szczegóły – >

Metoda PDR to najbezpieczniejsza naprawa, po której wykonaniu wygląd i kształt karoserii auta jest taki sam jak fabryczny. Brak widocznych śladów po naprawie.

Wszystko to wiemy z własnego doświadczenia, gdyż w powłokach lakierniczych Jesteśmy na rynku od 1994 roku, co przekłada się na ogromne doświadczenie.

Rezultatem naprawy auta w firmie Auto Portret metodą PDR jest gwarancja zachowania 100%-ego oryginalnego lakieru fabrycznego, która nie wpływa na utratę wartości pojazdu mimo szkody.

Podsumowując oszczędzają Państwo czas i pieniądze, a zarazem Jesteście Państwo usatysfakcjonowani i zadowoleni.

W naszej ofercie wykonujemy również naprawy karoserii pod lakierowanie w przypadku, gdzie został uszkodzony lakier. Wynikiem Naszej pracy jest odtworzenie karoserii do stanu pierwotnego, co umożliwia lakierowanie bez konieczności szpachlowania uszkodzonego elementu. W przypadku tradycyjnej naprawy blacharskiej nie jest możliwe lakierowanie uszkodzonego elementu bez użycia szpachlu.